Telefon
WhatsApp
İnstagram
Kulak Çınlaması Nasıl Geçer?

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer?

Kulak Çınlaması Nasıl Geçer?

Kulak çınlaması (tinnitus), akustik bir uyaran olmaksızın hastanın bir ses algılaması olarak da tanımlanabilen bir sestir. Bu ses genelde değişik ton, özellik ve karakterde olabilir. Çoğu zaman çınlama gibi duyulan ses, bazen kulak uğultusu, çan, rüzgâr veya ıslık sesi, makine gürültüsü, hışırtı, nabız sesleri gibi farkı şekillerde tarif edilir. Subjektif tinnitus durumundan şikâyetçi olan hastadan başkası bu sesleri duyamaz.

Kulak çınlaması (iç gürültü) nasıl geçer?

Kulak çınlamasının tedavisi üzerinde yüzyıllardır uğraşılmaktadır. Önce kulak iç sesi (çınlaması) nedir onu bilmemiz gerekmektedir, kulak çınlaması tıbbi adı tinnitus kısacası kulakta duyulan bir sestir. Bu ses her kişide ve kulakta değişik şekilde ve farklı yüksekliklerde duyulabilir.

Kulak çınlaması için bizim yazacaklarımız işitme cihazı ile ilgili olacaktır. Birçok işitme cihazı markasında tinnitus yani kulak çınlaması için özel programlar vardır. Kısaca çınlaması olan kişinin çınlama frekansı tespit edildikten sonra seçilen işitme cihazı markasının özelliğine göre tinnitus tedavisi için işitme cihazı üreticilerinin birçok farklı alternatifleri vardır.

Hem işitme kaybı hem kulak çınlaması olan kişilerde işitme cihazının hoparlöründen çıkan ses çınlamayı baskılamaya yardımcı olabiliyor. Tinnitus problemine iyi gelen işitme cihazları vardır.

Bursa’da işitme cihazı satan firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kartanesi İşitme Cihazı Uygulama Merkezi 

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: