Telefon
WhatsApp
İnstagram
İşitme Cihazı Olanlara Tavsiyeler

İşitme Cihazı Olanlara Tavsiyeler

İşitme Cihazı Olanlara Tavsiyeler

İşitme kaybı yaşayan kişilerin yaşam kaliteleri önemli seviyede düşüş yaşar. Bu sorunları ortadan kaldırabilmek ve daha kaliteli yaşam standardına sahip olabilmek için kullanabileceğiniz işitme cihazları bulunur. Ancak bir işitme cihazı kullanmaya başlamanız, hemen duyu kalitenizin artacağı anlamına gelmiyor. Özellikle de işitme testi ile en doğru işitme cihazını seçtikten sonra her zaman en iyi duyu performansının elde edilebilmesi için dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bursa işitme cihazı servisi uzmanlarımız, sizin için en uygun olan işitme cihazını satın aldıktan sonra da bazı hususlara riayet etmeniz konusunda uyarıyor.

İşitme Cihazı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İşitme kaybı sorunu nedeniyle işitme cihazı satın aldığınızda her sorun tamamen kendiliğinden çözüme kavuşmaz. Bursa işitme cihazı servisi olarak hastalarımızın işitme cihazı kullanımına alışma sürecine dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyoruz. Özellikle yeni bir işitme cihazının kullanılacağı yerin mutlaka alışılagelen seslerin mevcut olduğu ortamlarda kullanılmasını öneriyoruz. Bu şekilde kulağınızın “çok yönlü” sesleri alışmasını ve ayırt edebilirliği arttırabilmeniz mümkündür.

Bu çerçevede de farklı seslerin yer aldığı ortamlara daha hassas ve daha ehemmiyetli bir şekilde girmeye özen göstermeniz çok önemlidir. Uzmanlarımız, hastalarımızın işitme cihazını kullanmaya başladığında öncelikle sadece bir kişiyle konuşmalarını önermektedir. Bu sayede hem kulağınızın sesleri algılamaya hem de beyninizin gelen sesleri ayırt edebilmeye alışmasını daha iyi bir şekilde sağlayabilirsiniz.

İşitme Cihazına Alışma Süreci

İşitme cihazınızı kulağınıza ilk taktığınız anda tüm duyma problemleriniz çözüme kavuşmaz. Teknolojisi gereğince bazı hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Özellikle işitme cihazı kullanırken telefon görüşmesi yapmak çoğu hasta için oldukça zorlu olabiliyor. Bu noktada uzmanlarımız telefonun ahizesinin, işitme cihazının mikrofonuna uygun şekilde pozisyonlamanızı öneriyor. Alacağınız reaksiyon ve geri bildirimlere göre pozisyon düzenlemesi yapabilirsiniz.

İşitme cihazınızı kullanmaya başladığınızda ortamdaki konuşmaya dahil olurken, konuşan kişinin yakında oturmaya ve onunla göz temasını yüksek seviyede tutmaya hassasiyet göstermelisiniz. Bunun dışında işitme cihazınızı uyurken, banyo yaparken yağışlı havalarda kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu tip hususların dışında karşılaşabileceğiniz tüm işitme cihazı sorun ve arızaları ile ilgili olarak her zaman Bursa işitme cihazı servisi merkezimizden destek alabilirsiniz.

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: