Telefon
WhatsApp
İnstagram
İşitme Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır ? Pratik İpuçları

İşitme Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır ? Pratik İpuçları

İşitme Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır ? Pratik İpuçları

İşitme cihazları da diğer cihazlarda olduğu gibi kullanıcı ve servis bakımı olarak incelenebilir. Öncelikle cihazı ter ve nemden uzak tutmamız gerekmektedir çünkü işitme cihazının içerisinde çok fazla elektronik devre bulunmaktadır. İşitme cihazının içine ter ve su gibi elektronik devreleri bozabilecek sıvı girişlerinde cihaz arızalanır.

İşitme cihazlarının dış temizliği kullanıcılar tarafından uygun dezenfekte maddeler kullanılarak yapılır. Onun dışında filtre çok kirli ve eski işlevini yerine getiremiyorsa eğer hastalar filtre değişikliği yapmalı veya yetkili firmaya yaptırmalıdır. İşitme cihazının bakımı için özel sıvılar kullanılır. Bu sıvılar dışında ürün kullanmayınız.

İşitme cihazınızın hortumu kulak kiri, toz gibi yabancı maddelerle dolduysa eğer değiştiriniz. İşitme cihazınızın pillerine sıvı temas ettirmeyiniz mümkünse eğer işitme cihazınızın ömrünü ve işleyişini korumak için nem alma kutularını kullanınız. İşitme cihazınızın bakımı için üretilen solüsyonları, temizleme mendillerini, bakım setlerini ve spreylerini kullanmayı unutmayınız.

Kartanesi İşitme Cihazı Uygulama Merkezi olarak İşitme cihazı bakım setlerine gözatabilirsiniz.

İşitme cihazınızı belli aralıklar ile işitme merkezlerine götürünüz ve kontrollerini yaptırınız.

Bursa’da işitme cihazı satan firmamızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kartanesi İşitme Cihazı Uygulama Merkezi 

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: