Telefon
WhatsApp
İnstagram
İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşitme Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İşitme problemleri yaşamaya başlayan kişilerin sesleri algılayabilmesi için uzmanlar tarafından işitme cihazlarının kullanımı önerilir. Günümüzde dünya genelinde düşünülenden çok daha yoğun şekilde kullanılan işitme cihazları, çevredeki seslerin kişiye yükseltilerek, duymasının sağlanması fonksiyonunu yerine getirir. Bursa işitme cihazı merkezimizde söz konusu temel işlev nedeniyle işitme cihazı alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda uyarılarda bulunuyoruz.

Gündelik yaşam akışı içerisinde insanlar farklı “desibel” ve farklı “frekans” seviyelerinde geniş bir ses sinyali aralığıyla karşı karşıya kalır. İşitme cihazlarının her bir desibel ve her bir frekans seviyesinde kaliteli sonuçlar ortaya koyabilmesi ve seslerin ayırt edilebilirliğini arttırabiliyor olması gerekir. Bunu sağlayamayan işitme cihazları, kişinin işitme kaybıyla yaşadığı psikolojik ve fiziksel problemlerin daha da ileriye taşınmasına neden olabilmektedir.

İşitme Cihazı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Modern teknoloji ile birlikte artık işitme kaybı yaşayan kişilere yönelik olarak sunulan oldukça geniş bir çeşitlilikte işitme cihazları bulunuyor. Bu işitme cihazları içerisinden en rahat ve en kaliteli kullanımı sağlayacak olanının seçilmesi ayrıca önem ihtiva eder. Özellikle işitme cihazı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor.

Bu hususların en başında da işitme cihazlarının “medikal” ürün olarak değerlendirilmemesi gerekliliği gelmektedir. Belirli kriterlere dikkat edilerek yapılacak işitme cihazı seçimleri, en iyi kullanım standardını sağlar. Bursa işitme cihazı merkezimizde hastalarımıza işitme cihazı seçimlerinde dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda bilgilendirme yapıyoruz.

İşitme cihazı seçimlerinde mutlaka “işitme kaybı seviyesi” ve “işitme kaybı türü” göz önünde bulundurulmalıdır.

İşitme kaybının tüm etkilerini ortadan kaldırabilecek kapasite ve özelliklere sahip olmalıdır.

İşitme cihazının kullanımıyla kişinin her bir sesi algılayabilmesi ve ayrıştırabiliyor olması gerekmektedir.

Pratik ve konforlu kullanım standardına sahip olmalıdır.

İşitme Cihazı Firması Nasıl Seçilmelidir?

Günümüzde işitme kaybı yaşayan kişilere yönelik olarak çok fazla işitme cihazı firması tarafından ürünler sunulmaktadır. Ancak Bursa işitme cihazı firması olarak işitme cihazını satın alacağınız firmanın “ruhsatlı” ve “yetkili” olması hususuna dikkat etmeniz gerektiği konusunda uyarıyoruz. Firmamızda işitme cihazlarının üretimi “odyometrist” ve “odyolog” tarafından gerçekleştirildiğinden, en kaliteli sonuç güvencesini sunabiliyoruz.

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: