Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bursa İşitme Testi

Bursa İşitme Testi

Bursa İşitme Testi

İnsanın 5 adet temel duyu organı bulunur. Bu duyu organlarından birisi de tabii ki dünyayı algılamadaki en temel kulaktır. Kulakta meydana gelen her türlü sorun kişinin yaşam kalitesini doğrudan olumsuz şekilde etkiler. Özellikle vücudun dengesi kulak sayesinde sağlanır. Kulak problemleri bazı insanlarda doğuştan, bazı insanlarda ise sonradan ortaya çıkabilen rahatsızlıklara sahip olabilmektedir. Bu sorunlar arasında işitme kaybı da bulunuyor. İşitme kaybı, her yaştan kişinin gelişim, sosyalleşme ve psikolojik açıdan ciddi sorunlar yaşamasına yol açabilir. Yaşadığınız duyma sorunlarına istinaden işitme kaybı durumunuz için Bursa işitme testi gerçekleştiriyoruz.

İşitme kaybının ortaya çıkışı için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmamaktadır. Buna karşın işitme kaybı riskinin ileri yaşlarda görülme riski daha yüksektir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre erkekler, kadınlara göre işitme kaybı sorunundan daha fazla etkilenmektedir. Bununla birlikte erkeklerin 65 yaş ile 74 yaş aralığında %10’u bulan işitme kaybı sorunu yaşadığı bilinmektedir. Yaşadığınız duyma sorunlarının farklı seviyeleri bulunur. İşitme kaybınızın hangi seviyede olduğunun belirlenebilmesi için işitme testleri yapılabilmektedir.

İşitme Kaybı Neden Olur?

Günümüzde yapılan araştırmalara göre işitme kaybı sorununun ortaya çıkmasında pek çok farklı neden söz konusu olabilmektedir. İşitme kaybının doğumsal nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilmesi muhtemeldir. Bununla birlikte işitme kaybı nedenleri arasında kişinin kullandığı ilaçlar, çeşitli hastalıklara bağlı olarak kulakta meydana gelen bası, ilerleyen yaşa bağlı duyu kabiliyetindeki düşüş ve tabii ki uzun süreli ve şiddetli olarak yüksek sese maruz kalmak bulunur.

Ancak işitme kaybı olarak tabir edilen duyma problemleri tamamen duyma yetisinin kaybedilmesi anlamına gelmez. Çünkü işitme kaybının farklı seviyeleri bulunur. Yaşadığınız duyma kaybının seviyesinin belirlemede Bursa işitme testi gerçekleştiriyoruz. Böylelikle duyma kaybınızın seviyesini belirleyerek, en doğru tedavi veya en uygun işitme cihazının belirlenmesini sağlıyoruz.

İşitme Kaybı Tanısı

İşitme kaybının tanısında işitme testleri dinamik şekilde kullanılmaktadır. Bursa işitme testi işlemlerini uzmanlarımız aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Böylelikle işitme duyunuzdaki kayıp seviyesini net olarak belirleyebiliyor ve işitme kayıp seviyenize göre en kaliteli kullanımı sunacak işitme cihazı modelini belirliyoruz. Servisimize başvuruda bulunarak, işitme testi yaptırabilir ve söz konusu işitme kaybı seviyenizin hangi desibel aralığında olduğunu tespit ettirebilirsiniz. Böylelikle almanız gereken işitme cihazı modelini ve dolayısıyla fiyatını daha net şekilde öğrenebilirsiniz.

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: