Telefon
WhatsApp
İnstagram
Bursa İşitme Cihazı Fiyatı

Bursa İşitme Cihazı Fiyatı

Bursa İşitme Cihazı Fiyatı

21.yüzyılda işitme kaybı kişinin dünyayı az duyması veya hiç duyamaması gibi bir durumla ömür boyunca yaşamak zorunda kalmıyor. Modern tıp teknolojisinin sunduğu işitme cihazları, işitme kaybı yaşayan hastaların duyma kabiliyetlerinin en iyi seviyede geri kazanımı için önemli bir imkan sunuyor. İşitme kaybı bulunan kişiler, işitme cihazı sayesinde sesleri daha net duyabiliyor ve konuşulanları daha iyi anlayabiliyor. İşitme kaybı yaşayan kişiler için önerilen işitme cihazları fiyatları da doğal olarak merak ediliyor. Bursa işitme cihazı fiyatı konusunda servisimiz herkesin bütçesine uygun şekilde bu teknolojinin getirdiği olanaklardan yararlanabilme imkanı sunuyor.

İşitme Cihazı Modelleri

İşitme kaybı sorunu farklı seviyelere sahip bir sorundur. Bu nedenle işitme cihazı teknolojisinde de farklı kapasite ve özelliklere sahip olan zengin bir model çeşitliliği sunulmaktadır. Günümüzde bilimsel araştırmalara göre bir insanın işitmedeki olağan limitler 0 ile 25 desibel aralığındadır. Bu aralığın üzerine çıktığı takdirde aşamalı olarak işitme kaybı seviyesi de değişmektedir. Bu çerçevede üretilen işitme cihazları 26-40 desibel arası, 41-55 desibel arası, 56-70 desibel arası, 71-90 desibel arası ve 90 ve üzeri sınırlara göre değişecek şekilde üretilmektedir. Bu model farklılıkları da Bursa işitme cihazı fiyatı konusunda farklılıklara neden olmaktadır.

İşitme Cihazlarında SGK Desteği

İşitme kaybı problemi, toplum genelinde düşünüldüğünden çok daha yüksek seviyede görülebilen bir işitme problemidir. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) tarafından işitme cihazı desteği sağlanmaktadır. SGK işitme cihazı desteği hastanın “500 Hz”, “1.000 Hz”, “2.000 Hz” ve “4.000 Hz” frekans aralığındaki işitme kaybı ortalamasının her bir kulak için “26 desibel” olması şartı uygulanmaktadır.

İşitme cihazı desteği SGK tarafından yaş grubuna göre değişmektedir. Buna göre 18 yaş ve üzeri emekli ve çalışanlar, 13-18 yaş arasında velisine, 5-12 yaş arası velisine ve 0-4 yaş arası velisine destek ödemesi yapılmaktadır. 18 yaş altı işitme cihazı desteği velisinin emekli veya çalışan olmasına göre değişen tutarda yapılmaktadır. SGK desteğinin yanı sıra Bursa işitme cihazı fiyatları konusunda herkesin erişebileceği uygun fiyatları sunuyoruz.

Bursa İşitme Cihazı Uygulama Merkezimiz geniş işitme cihazı ürün yelpazesi ve uzman teknik servisi ile hizmet vermektedir. Bizlere her türlü sorunlarınız için 0224 225 54 52 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Kartanesi işitme cihazı firması olarak yaşam kalitenizi artırmak için çalışıyoruz.

Sosyal medya sayfalarımız: instagram facebook 

Not: Sağlık Uygulama Tebliği için tıklayınız.

Paylaş: